Calendar

February 2016
SunMonTueWedThuFriSat
 << <Aug 2017> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Posts sent in: February 2016

Feb252016

Generate profits Away from Balloon Building

Balloons and parties go together like ice cream and cake. Parties are never complete unless it's balloons, particularly sculptured balloons. These colorful bubbles produce a festive atmosphere, provide a great party activity and make excellent gifts.


Kids go gaga over balloon animals and other balloon sculpting. Having a limp lifeless 4-foot-long sausage-like balloons, a balloon pump, your fingers and lots and a lot of patience and creativity, you are able to magically transform it in to a lovable bubbly animal that fascinates and delights kids (and even adults too!)


Balloons are only a few cents, but after one minute into the hands of a master sculptor, it becomes your pet dog, a bear or even a more elaborate one, an octopus, prepared balloon sculpting to be sold anywhere from two to five bucks! Now that's about a thousand percent profit! Start to see the picture?


Sculpting balloons mostly begin as a hobby, in time it gets addictive and can be engrossed at twisting and manipulating balloons into attractive objects. You can take some lessons and proceed through hundreds of balloon sculpting before you become skilled enough to get this done as a business. But in the future, it's worthwhile!


Basically, you may not even desire a table to accomplish business. You simply desire a bag to transport the balloons and pump, and voila! You may even use the malls or public places on weekends and begin to see the happy faces of children who craved this masterpiece. If you're particularly qualified and have many contacts, you might even get paid to accomplish your business at promotional events, concerts, exhibitions and functions to entertain the kids. It is indeed a fun solution to make money!

Admin · 3 views · 0 comments
Feb212016

siatki centylowe

Wykresy w książeczce zdrowia dziecka for you to siatki centylowe, na których lekarz podczas każdej wizyty zaznacza wzrost oraz wagę dziecka. Ma to be able to służyć ocenie rozwoju fizycznego dziecka i sprawdzenia, czy wzrost oraz waga są proporcjonalnego do wieku pacjenta. Oś pionowa i pozioma z oznaczeniami wieku oraz wzrostu i wagi, the na siatce zaznaczone są centyle czyli linie oznaczone liczbami: 3,10, 25, 50, 75, 90 oraz 97. Na osiach wystarczy właściwie oznaczyć parametry i za pomocą linijki poprowadzić linię prostą. Linie przetną się, dając wyniki.


Siatki centylowe są podzielone osobno dla dziewczynek i chłopców ze względu na różnicę w rozwoju. Zwykle chłopcy będą mieli wyższą masę ciała niż dziewczynki w tym samym miesiącu życia – biorąc pod uwagę, że obie wartości będą prawidłowe to powstały osobne siatki, które będą dawać poprawne rezultaty. Kanał centylowy zwykle jest taki sam przez cały okres rozwoju młodego człowieka. Wszelkie odstępstwa od wyznaczonego toru są traktowane jako niepokojący sygnał dla lekarza, dają mu sygnał jakie badania należy wykonać simply by sprawdzić czy dane zaburzenie nie jest spowodowane jakąś chorobą. Taki spadek lub wzrost będzie również przyczyną częstszych wizyt kontrolnych i obserwacji. Siatki centylowe są bardzo łatwe do rozszyfrowania. Gdy na nie spojrzymy in order to będziemy modli dostrzec oś pionową i poziomą, na której oznaczone są wzrost, oraz waga naszej pociechy. Centyle określają natomiast jaki procent dzieci w tym wieku jest cięższych lub lżejszych. Łatwiej będzie to omówić na przykładzie, np. jeśli nasze dziecko jest na 75 centylu to always be able to 75% dzieci będzie od niego lżejszych, natomiast 25% dzieci cięższych. Wszystkie te wartości odnoszą się do konkretnego okresu w życiu dziecka i tak również są 1 dostosowane. Wartościami krytycznymi stanowiącymi granicę to 3% i 97%. Jeśli dziecko znajduje się poniżej 3% lub powyżej 97% oznacza in order to że występują patologiczne zaburzenia w jego rozwoju, może to być również choroba, która wymaga diagnostyki i specjalistycznej opieki. Częstość pomiarów jaka jest zalecana to nie częściej niż co 2 tygodnie i nie rzadziej niż co miesiąc. Mierząc i warząc dziecko zbyt często będziemy niepotrzebnie się martwić o jego rozwój bo nie będziemy widzieć zmian. Jeśli jednak będziemy dokonywać pomiarów zbyt rzadko, możemy pominąć niektóre anomalie i niezgodności. W pierwszych miesiącach życia zalecany jest jednak kontakt z pediatrą lub z położną w celu dokonywania pomiarów i sprawdzenia prawidłowości wzrostu naszej pociechy.
Pomiary które zapisujemy na siatce centylowej powinny być dokonywane w przyjaznej dla dziecka atmosferze. Powinno ono być spokojne i odprężone. Wiadomo – nic nie warto robić na siłę i w przypadku gdy jest niespokojne, wierci się in order to należy przełożyć pomiar na następny dzień. Dokonując pomiarów w takich warunkach wynik może siatki centylowe nie być miarodajny. Skutecznie sfałszować wynik potrafi również ubranko czy pełna pielucha, dlatego na czas dokonywania pomiarów należy rozebrać dziecko.Admin · 4 views · 0 comments
Feb212016

przepisy dla dzieci

Wytyczne odnośnie schematu żywienia niemowląt, karmionych zarówno piersią, jak i mlekiem modyfikowanym, zostały w ostatnim czasie zaktualizowane i zmienione. Z badań przeprowadzonych przez Centrum Zdrowia Dziecka wynika, że tylko 14% rodziców zna te wytyczne, a tylko 7% z nich przyznaje się do ich przestrzegania. To dość słaby wynik, zważywszy na wzrost świadomości konsumenckiej i przykładania dużej wagi do naszego żywienia. Nowe wytyczne są przedstawione w bardziej przystępnej formie niż poprzednie, dzięki czemu każdy rodzic bez problemu może ta wiedzę przyswoić.


Wytyczne które obowiązywały od 2007 roku zostały zmienione. Nowy schemat powstał w oparciu o najnowsze badania z zakresu żywienia najmłodszych. Daje on rodzicom więcej swobody w doborze jedzenia dla malucha, bo kto jak nie oni znają najlepiej swoje dziecko? Jednak w nowych zaleceniach najważniejszy jest głos dziecka. To ono samodzielnie będzie nam pokazywało jak regulować cały proces żywienia. Od naszego malca będzie zależało od tego jaką ilość pokarmu zje i czy w ogóle będzie go jadło. Do rodziców natomiast będzie należało jakie przepisy dla dzieci wybiorą. Posiłki powinny być dostosowane do dziecka, ich jakość i pory podawania. Decyzją rodziców będzie również sposób podania posiłku. W nowych zaleceniach porcje są zbliżone do tych które były ustalone wcześniej, natomiast eksperci zaznaczają ze są to jedynie wytyczne, a decyzja powinna zależeć do nas i naszej pociechy. Sami powinniśmy dobrać jaką ilość posiłku będzie chciało zjeść nasze dziecko. Niezmiennym pozostaje karmienie przepisy dla dzieci dziecka piersią przez pierwsze pół roku jego życia. Karmienie w tym okresie powinno odbywać się o dowolnych porach w których dziecko będzie czuło głód. Nowe produkty powinny być stopniowo wprowadzane do jadłospisu, jednak nie wcześniej niż w 4 miesiącu życia. Nowe produkty powinny się pojawić jednak około 5 – 6 miesiąca. W nowych zaleceniach znajdziemy również informację o rozszerzeniu diety rozpoczynając od warzyw, ponieważ znacznie łatwiej jest przekonać dziecko do słodkich owoców (zalecane jest by nie przekraczały około 150 g dziennie). Uwzględnione zostały również soki 100% lub przecierowe bez dodatku sztucznych cukrów. Na pewno czymś nowym jest to że zalecane jest wprowadzenie całego jajka do diety dziecka, które powinno występować około 3-4 razy w tygodniu.
W nowych zaleceniach jest również mowa o produktach mlecznych które możemy wprowadzać stopniowo od 7 miesiąca życia. Mleko krowie jednak powinno być podane dopiero w 2 roku. Tak naprawdę nie ma znaczenia w jakiej kolejności będziemy wprowadzać do jadłospisu dziecka nowe produkty, ważne jest jednak by rozpocząć ich wprowadzanie w małej ilości i stopniowo. W przypadku gdy dany produkt wywołuje reakcję alergiczne należy go odstawić. Ważne również będzie to żeby nie podawać dzieciom zbyt dużych porcji owoców i soków. Podając soki należy pamiętać by były przystosowane do dzieci, nie należy podawać soków sztucznie słodzonych.Admin · 4 views · 0 comments
Feb212016

cukrzyca ciążowa

Cukrzycę ciążową nazywany nietolerancję węglowodanów występującą u kobiet ciężarnych, gdzie przed ciążą posiadały prawidłowy poziom cukru. Narażone na tą dolegliwość są wszystkie kobiety w ciąży, aczkolwiek najbardziej te które przed zajściem w ciąże miały znaczną nadwagę, lub w ich rodzinie znajdowała się osoba chora na cukrzycę typu II. Większym ryzykiem będą obarczone również kobiety które zaszły w ciąże w późniejszym okresie życia i podczas poprzednich miały podwyższony poziom cukru we krwi.


Testy na cukrzycę są przeprowadzane kilka razy w ciągu trwania całej ciąży. Pierwszy test wypada pomiędzy 5 a 8 tygodniem ciąży. Test jest bardzo prosty bo polega jedynie na pobraniu krwi na czczo. Jeśli podczas ciąży odczuwasz zawroty głowy, masz omdlenia lub silne pragnienie to niezwłocznie zgłoś się na badanie, być może jeszcze nie wiesz że możesz mieć cukrzycę ciążową. Szybkie wykrycie choroby pozwoli na szybkie podjęcie leczenia i tym samym na uniknięcie powikłań związanych z jej następstwami. Leczenie zaczynamy praktycznie od razu po wizycie u diabetologa. W pierwszej kolejności musimy zmienić dietę na taką która pozwoli nam na ustabilizowanie poziomu cukru we krwi. Trzeba również uwzględnić ograniczenie cukrów prostych, takich jak cukierki, czekolady, batoniki itp. Kolejnym elementem diety jest ograniczenie ilości tłuszczów. Dieta powinna być dobrana do każdego przypadku z osobna, powinien dobierać ją i kontrolować specjalista. Na dobór odpowiedniego sposobu odżywiania w okresie ciąży ma wpływ trymestr, masa ciała i aktywność fizyczna ciężarnej pacjentki. Jednym z zaleceń prawdopodobnie będą codzienne pomiary cukru polegające na nakłuciu opuszka palca małą igłą i wyciśnięcia na pasek odrobinę krwi. Glukometr po chwili od otrzymania próbki pokaże zawartość glukozy w próbce.


Jeśli dieta i zalecenia lekarza pomogą utrzymać prawidłowy poziom glukozy (nie więcej niż 90 mg na czczo i 120 mg po posiłkach) będzie można pozostać przy diecie, w przeciwnym przypadku nie będziemy mieć innej możliwości jak nauczenie się robienia zastrzyków i dodatkowe rozpoczęcie leczenia insuliną.


Przy cukrzycy ciążowej i gdy już podejmowane są kroki leczenia insuliną należy zacząć prowadzić coś w stylu dzienniczka gdzie będą zapisywane informację odnośnie poziomu cukru w każdej chwili pomiaru, zapisy również będą dotyczyły spożywanych posiłków i przekąsek. Bardzo ważny wtedy będzie również wysiłek fizyczny. Jeśli lekarz nie zauważa żadnych przeciwwskazań, a pacjentka czuje się na siłach cukrzyca ciążowa to jest przygotowywany zestaw ćwiczeń, który pomaga w spalaniu glukozy i lepszym przyswajaniu insuliny przez komórki naszego ciała. Przy porodzie pacjentki z cukrzycą ciążową musi być obecny neonatolog, który będzie w stanie ocenić czy z dzieckiem jest wszystko w porządku. Często zdarza się że ciąże trzeba rozwiązać wcześniej poprzez cesarskie cięcie, w przypadku gdy z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego lub jest za duże. Najlepiej jeśli dzieję się to po 37 tygodniu ciąży – wtedy to dziecko jest już w stanie samodzielnie oddychać.


Jako pocieszające możemy uznać fakt że ta przypadłość dotyczy bardzo małej ilości kobiet, zaledwie 2-4% wszystkich ciąż jest obarczonych ryzykiem. Zwykle pojawia się w II trymestrze ciąży i ustępuje po porodzie.

Admin · 4 views · 0 comments
Feb212016

Realizzazione siti web responsive a new Torino

Per il posizionamento su Google della parola chiave Torino e per offrire agli utenti una navigazione piacevole e interessante è importantissimo avere un sito web con tecnologia Mobile Responsive.


Perché un'attività the Torino dovrebbe avere un sito responsive ?


Un sito responsive è un sito web il cui layout si adatta al dispositivo che lo sta visualizzando occur pc, smartphone realizzazione siti web torino o tablet, indipendentemente dalla risoluzione utilizzata; ormai le migliori Aziende nella provincia di Torino stanno utilizzando questa tecnologia.


Oggi gli strumenti html e css ci permettono di definire contenitori con larghezze inside percentuale che si adattano alle diverse risoluzioni di qualsiasi tipo di monitor.


La navigazione da cellulari e tablet ha superato quella dai pc, quindi una Azienda che vuole essere competitiva su net non può permettersi di non avere un sito responsive !

Admin · 4 views · 0 comments

1, 2, 3  Next page